• Pożegnania

• To był dzień pełen wzruszeń...

Pożegnaliśmy ósmoklasistów, życząc im pomyślnych decyzji i sukcesów w dalszej edukacji. Dziś też oficjalnie pożegnaliśmy naszą drogą Panią Dyrektor - Dorotę Olszewską, naszą Panią Wicedyrektor - Annę Wilim i przywitaliśmy nowego Dyrektora - Pana Marka Zuba, który obejmie pieczę nad szkołą od 1 września. Pożegnaliśmy się także z dwiema naszymi nauczycielkami - p. Ewą Chalecką i p. Anną Stankalą.

Dziękujemy za wszystko!

PS Małe sprostowanie, z Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor nie żegnamy się, Panie zostają z nami i mam nadzieję, że jeszcze przez następne lata będziemy owocnie współpracować.

/Marek Zub/

• Wyniki egzaminu ósmoklasisty już w tym tygodniu!

• Wyniki pojawią się na indywidualnych kontach ucznia 01 lipca 2022 roku o godz. 10.00. Pamiętajmy, że warto co jakiś czas odświeżać stronę. Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbieramy 08 lipca 2022 roku

• Laureat Konkursu Plastycznego

• Podczas dzisiejszej gali w Opolu nagrodzono laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy". Uczeń klasy I SP Strzeleczki - Paweł Drobny zdobył po raz kolejny I miejsce w grupie wiekowej 0 - 3. Jest to konkurs prewencyjny, który ma pomóc wyeliminować niebezpieczne zdarzenia w gospodarstwach rolnych.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

Donata Wolny

• Konkurs edukacyjny: Mistrz Chemii i Fizyki

Chemia i fizyka należą do Twoich ulubionych przedmiotów? Lubisz je zgłębiać i o nich pisać? Wykorzystaj swój talent i dołącz do rywalizacji o nagrody o wysokiej wartości oraz o tytuł Mistrza!

Takie możliwości stwarza konkurs Mistrz Chemii i Fizyki organizowany w serwisie edukacyjnym Mathematics.live. Uczestnicy będą się mogli wykazać przygotowując opracowania na tematy wybrane samodzielnie z listy. To świetna okazja do utrwalenia zdobytej już wiedzy oraz zgłębienia nowych zagadnień.Rywalizacja startuje w pierwszych dniach czerwca i potrwa do końca wakacji. Aby dołączyć do konkursu, wystarczy kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

Szanse na zdobycie nagród są wyjątkowo wysokie! Nagrody otrzyma aż stu najlepszych uczestników. A wartość pojedynczej nagrody sięga 2 tysięcy złotych!

Przygotowano zarówno nagrody rzeczowe, jak i vouchery do serwisu z korepetycjami online Tutors.live (https://tutors.live/). Można je przeznaczyć np. na naukę języków obcych lub na uzupełnienie braków w dowolnym przedmiocie szkolnym.

Zapisz się do konkursu już dziś, a tytuł Mistrza Chemii i Fizyki jeszcze tego lata może być Twój!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,Zespół Mathematics.live i Dyktanda.pl

• Ósmoklasiści nad morzem

• W ramach programu #poznajpolskę uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć wiele ciekawych zakątków naszego kraju. Dla uczniów klas ósmych i szóstoklasitów zorganizowano dwie edycje wycieczki nad morze. Pierwsza grupa wyruszyła nad Bałtyk 31.05.2022r. a druga 8.06.2022r. W czasie  trzydniowej wycieczki uczniowie zwiedzili Trójmiasto – Gdańsk, Gdynię i Sopot. Zobaczyli Gdańską Starówkę z Żurawiem, Neptunem, Dworem Artusa i innymi miejscami, które do tej pory znali tylko z książkowych ilustracji. Odwiedzili Pole Bitwy na Westerplatte, uczestniczyli w koncercie organowym w Gdańsku Oliwie. Poznali współczesną historię Polski odwiedzając Stocznię Gdańską – kolebkę Solidarności. Wycieczka była okazją do poznania bałtyckiej flory i fauny. Uczniowie odwiedzili Gdyński Instytut Morski oraz odbyli wycieczkę na ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. W ostatnim dniu wycieczki – w czasie drogi powrotnej odwiedzili Toruń. Mieli okazję zobaczyć starą gotycką zabudowę miasta i Toruńskie Nowe Miasto, odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika oraz skosztowali tradycyjnych toruńskich pierników. W ramach programu #poznajpolske nasza szkoła uzyskała dotację w wysokości 40.000zł

• Sea Park w Sarbsku

• Dzisiejszy dzień zaczynamy od wizyty w największym fokarium w Polsce - Sea Park w Sarbsku, gdzie jesteśmy na pokazach czterech gatunków fok, naszych bałtyckich: fok szarych i pospolitych oraz uchatek kalifornijskich i kotików południowoamerykańskich.

Później marsz na ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

M. Zub

• Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej

• 03 czerwca na boisku LZS w Racławiczkach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Składy drużyn były mieszane.

Nasza szkoła okazała się najlepsza w gronie starszych drużyn, młodsi zaprezentowali się niewiele gorzej, zajmując II miejsce.

Gratulacje!