• EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO JUŻ WKRÓTCE!

• 30 września nasza szkoła kolejny raz obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej.

Dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

Już niedługo relacja z wydarzenia w naszej szkole!

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

• AKCJA: ,,SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW ''

• W naszej szkole trwa akcja zbierania "Talenciaków".

Kupony otrzymane za zakupy można przynosić do szkoły. Skrzynki są rozwieszone w obu budynkach przy gazetkach.

Za zebrane kupony szkoła otrzymuje sprzęt elektroniczny, sportowy, rekreacyjny i pomoce naukowe.

Akcja trwa do 20.10.

• AKCJA: NARODOWE CZYTANIE 2022📖

• W tym roku uczniowie klas IV-VIII czytali "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Były ekranizacje, cosplay'e, teatrzyk kamishibai i interpretacje plastyczne "Powrotu taty" i "Świtezianki"... A wszystko po to, by jak najlepiej poznać dzieła polskiego wieszcza.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• W piątek uczniowie klas starszych zaangażowali się w akcję "Sprzątanie Świata 2022" i posprzątali tereny sąsiadujące z naszą szkołą.

W ramach akcji powstała również edukacyjna gazetka oraz został zorganizowany konkurs na plakat o tematyce ekologicznej.

Piątkową akcję koordynowały p. Joanna Zub i p. Ewa Pawliczek.

Więcej zdjęć w Fotogalerii

• Turystyczna Polska

• Przez dwa dni nasza szkoła była gospodarzem projektu "Turystyczna Polska" realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Projekt powstał pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i ma na celu zainspirowanie uczniów do podróżowania i pokazanie im ciekawych miejsc na terenie kraju, a wszystko - z zastosowaniem nowoczesnej technologii i wirtualnej rzeczywistości

Więcej zdjęć znajduje się w zakładce Fotogaleria

• Powierzenie obowiązków dyrektora

• Pan Marek Zub odebrał dziś z rąk Pana Marka Pietruszki Wójta Gminy Strzeleczki powierzenie na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach. Gratulujemy serdecznie !